Share

Bir kadının en güzel aksesuarından biri sağlıklı ve pırıl pırıl saçlarıdır bence. Saçımız bakımlı ve yapılı olduğunda çoğu zaman makyaja ihtiyaç  bile duymayız, öyle değilmi?

Saç sağlığımızı etkileyen bir çok faktör  bulunuyor malum. Biz de bol bol sebze ve meyve  tüketip sağlıklı beslenerek, şekerli ve yağlı besinlerden uzak durarak, saçımıza uygun temizlik ve bakım ürünlerini kullanarak, saçımızın yapısı ve ihtiyacı doğrultusunda periyodik olarak profesyonel bakımyaptırarak saçımızın daha sağlıklı olmasına katkıda bulunabiliriz.

Bu doğrultuda ben de yazın sona ermesiyle  birlikte denizin ve güneşin saçımdaki olumsuz etkilerinden kurtulmak ve saçımı kışa hazırlamak için yakın blogger arkadaşım Enise www.eniselives.com ile Wella Professionals‘a gidip saçımı Wella Renk Uzmanı Selçuk Ergin’e bıraktım.

Öncelikle  kuruyan saçlarım için gerekli bakım yapıldı ; ardından uzun zamandır istediğim ombre işlemine  geçildi.

Uzun yıllar bebek sarısı olan saçlarımı üç dört yıl önce ani bir kararla kumrala döndürmüştüm.Daha sonra “annelik”ti;“doğallık”tı derken rengi ile çok oynamamıştım.Değişim zamanı gelmişti.Saçlarımın uçları tek tek paketlenirken  Selçuk Bey ile sohbet etme fırsatı yakaladım.Yeni Nesli Masumiyet sloganı ile Dünyanın ilk ve tek Alerji karşıtı saç boyası “Innosense” hakkında detaylı bilgi verdi ve genel anlamda saç yapımın sağlıklı olduğunu söyledi.Paketler belli süre saçımda kaldıktan sonra kısa bir süre saç ısıtma makinesi girdim ve ardından yıkama işlemi gerçekleşti.

Ve işte sonuç;

Beklediğimden çok daha doğal ve göz alıcı…

Wella Professionals’dan yüzümde kocaman bir gülümseme ile ayrılırken son olarak evde kullanacağım “Wella SP Repair Yıpranmış Saçlar İçin Onarıcı Şampuan ve Saç Bakım Kremi” hakkında detaylı bilgi aldım.

Yıpranmış ve korumaya gereksinim duyan saçlar için özel olarak formülize edilen şampuanı nemli saça masaj yaparak uygulayıp tüm saçıma dağıtacakmışım.

Bakımlı olmak gibisi yok…

Sevgiler,

Lady Mom

Share

Yorumlar

yorum var