Share

Takanik Arnavutköy ailece balık yemekten keyif aldığımız bir restoran. Uzun zamandır gitmemiştik, geçtiğimiz cumartesi günü aklımıza düşünce kendimizi Arnavutköy’de buluverdik.

Hikayesi de oldukça ilginç. 1998 senesinde küçük bir teknesi ile Yeniköy limanında başlayan serüven bugün Yeniköy Park, Yeniköy İskele, Arnavutköy ve Suadiye olmak üzere 4 farklı şube ile devam ediyor. Ün sağlamasında en başta oluşturduğu yüzer tekne konseptinin önemi büyük. Biraz tanındıktan sonra karata çıkarak ilk şubesini Yeniköy’de açıyor ve ardından 2008 yılına Arnavutköy ile şube ağını genişletiyor. Başarılı bir büyüme grafiği gösteren işletme 3.şubesini yine Yeniköy’de, 4.şubesini ise Suadiye’de açarak yolunu devam ediyor.

Yeniköy ve Arnavutköy’de yer ala iki restoranı da deneyimlemiş biri olarak benim favorim Arnavutköy şubeden yana. Belki ilk kez ve daha sık gittiğim için duygusal bağ da kurmuş olabilirim.

Biz masaya oturur oturmaz menü ile birlikte o müthiş mısır ekmeği ve turşu ikramı geliyor.

Balık gelmeden çok karnımızı doyurmayalım diyoruz ama dayanamıyoruz. Bu sefer gidişimizde dikkatimizi çeken menüde yapılan değişiklik. Yeni menü oldukça güzel, renkli ve açıklayıcı olmuş.

Sarı Prens telefonu elimden alıp fotoğraf çekmeme çok izin vermese de sizler için menüden yaptğımız seçimlere ilişkin bir kaç kare yakalıyorum. Öncelikle tercihimiz tadına bayıldığımız balık çorbası oluyor. Bununla birlikte peynir ilaveli salata, kalamar, karides ve tabi ki dil şiş! balığını sipariş ediyoruz. Her geldiğimizde bu sefer farklı bir balık sipariş edeceğim desemde tercihim yine dil şişten yana oluyor. Lezzetine ve yumuşaklığına diyecek yok.

Takanik’in şubelerinde alkol servisi yok. Bizim de eşimle tercihimiz gazlı bir içecek oluyor; sarı prens ise su ile yetiniyor.

Tatlı menüsü de geniş ama bizim tercihimiz belli. Ayva tatlısı ve dondurmalı irmik! Giderseniz mutlaka denemenizi tavsiye ederim ama kaymaklı olanını…

Dekorasyonu da oldukça keyifli!

Ayrıca bogaztaksi.com ile de işbirliği var.

 

Takanik Balık hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak isterseniz internet adresi http://takanikbalik.com/

Ağız tadımız daim olsun,

Sevgiler,

Lady Mom

 

 

 

 

 

 

 

Share

Yorumlar

yorum var