Share

Havaların ısınmasıyla birlike kışın yorgunluğunu üzerimizden atmak üzere ailece bir haftasonu kaçamağı yapalım dedik ve kendimizi Çeşme’de bulduk.

Keyifli bir yolculuğun ardından Boyalık Mevkii’nde yer alan ve Çeşme merkeze 2 km uzaklıkta konumlanan otelimiz Boyalık Beach Hotel&Spa ‘ya vardığımızda hızlıca odamıza yerleşip bir an evvel sahile inmenin hayalini kuruyorduk.

Çoğu deniz manzarasına sahip 236 odası bulunan tesiste biz de balkon keyfi yapabilmek için deniz manzaralı odalardan birini tercih ettik ve odaya girer girmez ne kadar doğru bir karar verdiğimizi gözlerimizle gördük. Muhteşem bir manzara ve bizi çağıran deniz, kum, iskele üçlüsü!

Baba oğul deniz hazırlığı yaparken ben de balkonda bir yandan manzaranın tadını çıkarıyor ; bir yandan İzmir Guide 2016’da İzmir’de görülmesi gereken yerlerin listesini okuyordum.

Hazırlıklarımız tamamlanır tamamlanmaz kendimizi sahilde bulduk. Otel denize sıfır. Plajı ince kum ve biz her ne kadar çocukla tadını çıkaramamış olsakta! harika bir iskelesi var. Plajda şezlong, şemsiye ve minder ücretsiz.

 

Sahilin tadını çıkarttıktan sonra babamızı kumsalda dinlenmeye bırakıp anne oğul kendimizi Mini Club’a attık ve birlikte oldukça keyifli vakit geçirdik. Çimlerin üzerinde konumlandırılan Mini Club  14.00-18.00 ve 20.30-22.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Yeterince oynayıp oğlumun uykusu geldiğinde önce o’nu güzelce uyutup ardından anne baba başbaşa sahil ve macaron keyfi yaptık. Nasıl iyi geldi anlatamam!

Yeme konusuna gelince Boyalık Beach Otel’de sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri dışında alınan yiyecekler ile birlikte tüm içecekler ücretli. Beş çayı, pastane ve dondurma da ücret karşılığında servis ediliyor ama o kadar lezizler ki insan yeme isteğine karşı koyamıyor.

Biz aile olarak özellikle akşam yemeğini canlı müzik eşliğinde yemekten oldukça keyif aldık. Ardından çim alanda çocuklar için yapılan animasyonlara katıldık.

Bir haftasonunu daha birbirinden güzel anılar ile sonlandırırken otelden ayrılmamız pek kolay olmadı tabi. Oğlum ile otelin en sevdiğimiz alanlarından biri olan iskelesinde biraz vakit geçirdik ve dileklerimizi suya bıraktık.

Ailece en kısa zamanda daha uzun süre kalabilmeyi diledik ve güzel bir hatıra fotoğrafı çektik.

Siz de Boyalık Beach Hotel&Spa hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak isterseniz internet sitesi olan www.boyalikbeachcesme.com u ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca Instagram hesapları olan https://www.instagram.com/boyalikbeachhotelspacesme/ da çok keyifl paylaşımları oluyor benden söylemesi!

Tatille kalın,

Sevgiler,

Lady Mom

 

 

 

 

 

 

Share

Yorumlar

yorum var