Share

Bugün, NTV’de her Cuma saat 22.10’da (tekrar bölümleriyle pazar 10.10’da) yayınlanan ‘Paha Biçilemez İstanbul‘ programını keyifle izlediğim Saffet Emre Tonguç’un harika bir söyleşine katıldım.

Akasya Alışveriş Merkezi’nde  Akasya Sohbetleri kapsamında düzenlenen bu keyifli söyleşi Saffet Emre Tonguç’un kendi hayatını ve eğitimini anlatmasıyla başladı;gezileri boyunca biriktirdiği birbirinden ilginç ve güzel anıları paylaşmasıyla devam etti.

Çoğu zaman güldürürken kimi zaman da düşündüren söyleşide Saffet Bey’in ebeveynlerin çocuklarının  hayatlarına yönelik davranış ve tutumları ile ilgili paylaştğı bir söz beni çok etkiledi.

“Bırakın yüreklerinin sesini dinlesinler ve kendi yollarında ilerlesinler. Çünkü bir tane hayat var ve provası yok” diyor Saffet Emre Tonguç. Ne kadar da doğru!

Yaklaşık bir saat kadar süren söyleşi; Saffet Emre Tonguç’un konukların sorularını yanıtlaması ve iki konuğuna kitaplarını hediye etmesi ile sona erdi. Söyleşi sonunda ise konukların yoğun ilgisi nedeniyle birbirinden renkli anlar yaşandı ve çok sayıda selfie çekilip sosyal medyada paylaşıldı.

Zor da olsa ben de bir selfie çekebilmiş olmanın mutluluğu ile söyleşiden ayrıldım.

Bu arada geçtiğimiz hafta ikinci yayın dönemine başlanılan ‘Paha Biçilemez İstanbul‘ programının konusu “Büyük Ada” idi. Bu hafta ise “Ortaköy” olacakmış. Benden söylemesi, kaçırmayın derim.

Saffet Emre Tonguç’un söylediği gibi “İstanbul’da Yaşamayın, İstanbul’u Yaşayın

İyi seyirler ve iyi gezmeler,

Lady Mom

Fotoğraflar: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.503775789789586.1073741977.271425336357967&type=3

Share

Yorumlar

yorum var