Share

İnce telli saç yapısına sahip olan kadınların ortak problemidir saçlarının çok çabuk yağlanması… Ayrıca kolayca kırılır, çabuk elektriklenir ve fön çektirseniz bile kısa bir süre sonra sönük ve cansız bir hal alır. Ben de maalesef ki! ince telli ve çabuk yağlanan saç yapısına sahip olan bir bayan olarak saçımın yağlanmaması için neler yaptığımı sizlerle paylaşmak isterim;

  • Saçımı her gün yıkıyorum ama her gün şampuan kullanmıyorum. (Çünkü şampuan saçımı ve saç derimi kurutuyor. Ve saç derim kurudukça daha fazla yağ üretiyor ve saçım hemen yağlanıyor.)
  • Kullandığım şampuanın “yağlı saçlar” için olmasına özen gösteriyorum.
  • Saçımı ılık su ile duruluyorum. Son durulama suyum genelde soğuk! oluyor ve bir miktar sirke içeriyor. (Saçımı sirke ile durulamaya başladıktan sonra parlaklığının arttığını farkettim, tek sıkıntı kokusu)
  • Saç kremini ise haftada 1 kez kullanıyorum ve saçıma sürerken sadece uçlara değil de saç tellerimin ortasından aşağı doğru sürmeye özen gösteriyorum. Böylece saçlarım daha hacimli gözüküyor.
  • Yaz ise saçlarımı doğal kurulamaya bırakıyorum. Kış ise fön makinesini mümkün olduğunca kısa süre kullanmaya çalıyorum.
  • Saçlarımı kuruykan taramıyorum, tararken ise yumuşak bir tarak ile yavaşça taramaya çalışıyorum.
  • Saçlarımı gün içerisinde çok fazla ellememeye çalışıyorum. Çünkü elimdeki kir saçımın çabuk yağlanmasına neden oluyor.
  • Saçımı çok sıkı bağlamıyorum. Genelde açık bırakıyorum veya dağınık modelleri tercih ediyorum.
  • Beslenmeme dikkat ediyorum. Kimi zaman mineral ve vitamin takviyelerinden faydalanıyorum.

Veeee son olarak yeni keşfettiğim ama su sıcak yaz günlerinde daha da çok yağlanan saçıma iyi gelen ve günümü kurtaran bir üründen bahsetmek istiyorum.

KURU ŞAMPUAN!

Evet daha önce birkaç kişiden duymuştum ama etkili olabileceğini düşünmediğim için almamıştım. Keşke daha önce alsaymışım dediğim ürünlerden biri oldu bu kuru şampuan!

Farklı markaların kuru şampuanları var, benim ilk tercihim “Elidor” oldu. Ama aklımda denemeyi düşündüğüm bir-iki marka daha var. Canlandırıcı Kuru Şampuanın Normal Saçlar, Yağlı Saçlar ve Boyalı Saçlar için olan 3 farklı ürünü var. Ben tabi ki “Yağlı Saçlar” için olanı aldım.

Nasıl uyguladığıma gelince;

Kullanmadan önce ürünü iyice çalkaladım ve kuru saça uyguladım.

Kullanmadan önce saçımı güzelce tarayıp ayırdım.

Saç derime yaklaşık 25-30 cm uzaktan tutarak ürünü püskürttüm ve parmak uçlarım ile saç derisine masaj yaparak ürünü iyice yedirdim. (Bu işlemi doğru yapamazsak saç diplerinde pudramsı bir beyazlık kalıyor)

Ben üründen oldukça memnun kaldım. Fakat unutmamak gerekir ki “Canlandırıcı Kuru Şampuan” alternatif bir ürün. Saçınızı yıkayamadığınızda veya yıkamanıza rağmen saçınızı kötü hissettiğinizde (bana ara sıra olu!) hayatınızı kurtarabilir.

Çantanızda bulunsun derim!

Sevgiler,

Lady Mom

Share

Yorumlar

yorum var