Share

Ben saç boyamak nedir bilmem. Genlerim sağolsun, şu yaşıma kadar çok fazla beyazım olmadan geldim, renk değiştirmek gibi bir maceraya da hiç girmedim. Piyasadaki saç boyalarının kimyasal yapısından dolayı da saçım yıpranacak, dökülecek, bi daha eski haline dönemeyecek diye ölesiye korktum.

Saç dökülmesi sorunu olmayan bayan neredeyse yok gibi. Hepimiz belirli dönemlerde saçımızı taradığımızda elimize tomar tomar gelen saç telleriyle karşı karşıya kalıyoruz. Hal böyle olunca bir kimyasal daha işin içine girmesin kaygısıyla boyadan yıllardır uzak durdum. Çevreme baktığımda görüyorum ki bu istisna durumum çok uzun sürmeyecek, bir gün elbet o kar beyaz saçlar ağır basacak ve o gün gelmeden ihtiyaçlarıma ceap veren en iyi boya markasını bulmam şart.

bioblas_colormore_kitYakın zamanda karşıma çıkan bir saç boyası bütün önyargılarımı kırmaya yetti. Bioblas, Color & More saç boyası serisiyle, biz bayanların saç konusundaki en büyük iki sorunu olan Dökülme ve Kapanmayan Beyazlar üzerine çalışmış. İddialarına göre Color & More kalıcı krem saç boyası, yoğun pigment nüfuzu ile beyazları %100 kapatıyormuş. Buraya kadarı diğer tüm saç boyası markalarının  vadettiği kısım. Fakat biliyoruz ki olay sadece renkten ibaret değil. Bioblas’ı diğerlerinden ayıran asıl önemli ve yenilikçi özelliği ise, – Color & More saç boyası ve bakım kiti kullanıldığında, içeriğindeki mineraller ve vitaminler sayesinde yıpranmayı ve dökülmeyi önlemesi.

Tabi ki kaygılarım ve şüphelerim ağır bastı ve ürünü denemeden aynı sonuca varamayacağıma karar verdim. Hala saçımı boyamaya hazır olmadığım için saçını sık sık boyayan ve yoğun saç dökülmesi şikayeti olan bir arkadaşımdan ürünleri denemesini rica ettim.

bioblas_colormore_before_afterArkadaşım öncelikle boyalı ve röfleli saçlar için kreatin ve seramid içeren Bioblas Color Intense şampuanını kullanmaya başladı. 3 gün kadar sonra da Bioblas Color & More saç boyası ve bakım kiti ile saçını boyadı. Sonuç inanılmaz oldu. Saç renginin parlaklığı ve saçların canlılığı ciddi anlamda farketti. Saç dökülmesinde ise hissedilir bir şekilde azalma olduğunu söyledi. Aradaki farkı daha iyi anlayabilmek için saçın boyanmadan önceki ve boyandıktan sonraki halini fotoğrafladık. İlk boyamada dahi saçtaki değişim ve düzelme çok net biçimde görülüyor. Soldaki saç oldukça yıpranmış ve beyazları görünen; sağdaki ise doğal, sağlıklı ve ışıltılı bir saç. Kendisini her gün görüyorum, boyamanın üzerinden zaman geçmesine rağmen saçları aynı canlılığını koruyor. Tabi Bioblas Color Intense şampuan kullanmaya devam ediyor ve saç dökülmesinde ciddi anlamda azalma var.

Benim de Bioblas sayesinde saç boyası hakkındaki tabularım yıkılıyor sanırım. Dökülme ve yıpranma yapmayan, aradığım gibi bir saç boyası markasını bulduğuma göre, saçımı Color & More serisinden hangi renge boyasam?

bioblas_colormore

Bioblas Color & More Saç Boyasını ve diğer ürünlerini incelemek isterseniz web sitesinde oldukça detaylı bilgi mevcut. Ayrıca saç rengini seçmek için bir kartela da var.

www.bioblas.com.tr/

www.colormore.com.tr/

Share

Yorumlar

yorum var