Share

Şubat ayı benim için oldukça yoğun geçti. İki haftasonu üst üste çalıştım ve oldukça yoruldum.İki sene evde olmanın ardından birden yoğun ve yorucu bir temponun içinde buldum kendimi. Alışmaya çalışıyorum, zamanla daha iyi olacağını umarak… Yine de kendime vakit ayırmıyor değilim. Sevdiğim şeyleri yapmak, beni mutlu eden insanlarla birlikte olmak, keyif aldığım bir müziği dinlemek iyi geliyor. Ben iyi olursam, etrafımdakiler daha iyi olur düşüncesine inananlardanım. Dün de iş çıkışında oldukça bunalmışken eve biraz geç gitme pahasına Orhan Taylan’ın Kızıltoprak Sanat Galerisi’ndeki sergisini izlemeye gittim. Ve tek kelimeyle bayıldım.

Sergi 14 Şubat – 10 Mart 2015 tarihlerinde sergileniyor. Biraz daha geç kalsam böyle güzel bir sergiyi kaçırmanın üzüntüsünü yaşayacakmışım, sergiyi izlerken onu farkettim. Serginin içeriğini ise Orhan Taylan’ın, 2014 yılı içinde yaptığı yağlıboya resimler oluşturuyor. Sanatçı, resim yapma eylemine ilişkin düşüncelerini ise şöyle açıklıyor:

“Gördüklerimizin değil, görmediğimiz ama düşlediğimiz ve özlediğimiz şeylerin resmini yapmak üzere yola çıkmak… Bu söylemi, geleneksel batı resminin ışık kaynağı/gölge, tek mekan/perspektif gibi ögelerini reddederek soyut ama figüratif bir dille kurmak… Böylelikle resmi çağdaş bir ifade özgürlüğüne kavuşturarak, belki de şiirselliğe biraz daha yaklaştırmak…”

 

İlgi alanınıza giriyorsa 10 Mart’a kadar sürecek olan bu keyifli sergiyi izlemeniz için hala vaktiniz var. Küçük bir hatırlatma Kızıltoprak Sanat Galerisi Pazar ve Pazartesi hariç 12.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

 Kızıltoprak Sanat Galerisi

Kızıltoprak, Rüştiye Sok. No:47 Kadıköy – İstanbul

Tel: (0216) 418 38 06  / E-posta: iletisim@kiziltopraksanatgalerisi.net

 Sanatla Kalın,

Sevgiler,

Lady Mom

 

Share

Yorumlar

yorum var