Share

Daha önce hiç duymadığımız bir hastalıkla tanışıyoruz: Kelebek Hastalığı. Malesef bu hastalık oldukça ağır bir hastalık, ve çocuklarda görülüyor. Asıl adı Epidermolysis Bullosa olan, halk dilinde Kelebek Hastalığı olarak bilinen bu hastalıkta, genetik birtakım sorunlardan dolayı çocuklar ın derileri kelebekler kadar hassas oluyor, en ufak bir kıyafet sürtünmesinden ciltleri tahriş oluyor, vücutlarında yaralar çıkıyor. Ve malsaef ki henüz tedavisi olmayan bir hastalık. 

20151208024009 1 (5)
Fulden Uras önderliğinde kurulan Hayaller Gerçek Olsa Sosyal Yardımlaşma Derneği, ülkemizde bu hastalıkla karşı karşıya kalan ailelere bir umut olmak için kurulmuş. Hikayelerini kendi dillerinden dinledik, az da olsa bir kartkımız olsun, duyuralım, mümkünse ufacık katkılarla da olsa büyümelerini sağlayalım istedik. Siz de bizim gibi yardımcı olmak isterseniz  Instagram @hayallergercekolsa2015 ve facebook Hayaller Gerçek Olsa sayfalarından takibe alıp, detayları öğrenebilirsiniz. 

1 (4)

 

 

 

Hayaller Gerçek Olsa Sosyal Yardımlaşma Derneği Sevgili Fulden Uras başkanlığında kurulan derneğimizin  kuruluş amacı kelebek (epidermolysis  bullosa) ve diğer hastalıklarla mücade eden çocuklarımızın yüzlerinde bir tebessüm yaratıp, az da olsa sıkıntılı yaşamlarına renk katıp ufacık da olsa hayallerine destek olmaktır.

Bütün çalışmalarımızın ana hedefi yardımsever insanlarımızı bir çatı altında toplayıp dil,din,ırk,cinsiyet farkı gözetmeksizin ihtiyaç sahibi tüm cocuklarımıza kalıcı cözümler üretip ,işbirliği sağlamaktır.

En büyük arzumuz  iyiliğin pahalı birşey olmadığını herkesin görmesini sağlamaktır.

Derneğimiz bünyesinde şuanda satılan ürünlerimiz;

 

urun1 urun2 urun320151208024518

Share

Yorumlar

yorum var