Share
  • Akşam işten yorgun argın eve geldiniz, bütün günün koşturmacası üzerine bir de yemek yapmak içinizden hiç mi hiç gelmiyor. Sağlıklı beslenme konusunda kararlı olduğunuz için de dışarıdan fastfood tarzı bir şey söylemeye asla yanaşmıyorsunuz!
  • Uzun bir seyahate çıkacaksınız ve rotanız bu kez Afrika. Gittiğiniz yerde yiyeceğiniz yemeklerin hijyeni konusunda ciddi şüpheleriniz var.
  • Koşturmacalı bir gün, sokaklarda bir toplantıdan başka bir toplantıya yetişmek için adeta depar atıyorsunuz. Ama yaz geldiği için de sıkı bir diyettesiniz. Sokakta diyet ne bulup yiyeceksiniz? Her şey o kadar yağlı ve kalorili ki!

easyfooddiyetCumartesi günü 2015 Diyet Şenliğinde bu sorunların hepsi için tek bir çözüm olduğunu öğrenmek bizi çok mutlu etti. Sevgili Yeşim Mutlu‘nun daveti ile katıldığımız konferansta Easy Food markasıyla tanıştık, Easy Fit serisi sayesinde sağlıklı ve az kalorili yemeği yanımızda taşımanın ne kadar kolay olduğunu öğrendik.

Easy Food, koruyucu katkı maddesi kullanmadan, geleneksel Türk ev yemeklerini hazırlayıp, pratik ve kolay taşınabilir paketlerde sunan bir marka. Ben aslında Easy Food markasını önceden tanıyorum. Eşim işi dolayısıyla sürekli farklı ülkelere seyahat ettiği ve genelde gittiği ülkenin yemeğine güvenmediği için, yanında sürekli Easy Food’un pratik ambalajlı yemeklerinden taşır. Uzun süreli dayanıklılığı sayesinde de buzdolabına ihtiyaç duymadan gittiği yerde Türk yemeklerini afiyetle yer. Fakat Diyet Şenliği’nde katıldığımız söyleşide bilmediğimiz bir çok şey daha öğrendik.

  • TUBİTAK  Teknolojiyi Geliştirme Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) ile yapılan özel teknik çalışmalarla, Easyfood yemeklerinin raf ömrü, nefaseti koruyacak şekilde uzatılmıştır.
  • Easyfood yemekleri, oda sıcaklığında 12 ay boyunca lezzetini koruyarak saklanmaktadır. Easyfood yemeklerinin lezzetinin uzun süre korunmasını sağlayacak ambalaj teknolojisi, Amerikan NATICK tarafından geliştirilen Özel Patentli çok katmanlı bir ambalajdır. Buzdolabında saklamaya gerek kalmadan, rafta, çekmecede durabilir veya istediğiniz yere taşınabilir.
  • Teknoloji ve Gıda biliminin birlikte harmanlandığı Ar-Ge faaliyetleriyle  yemek reçeteleri oluşturulmuş ve sanayi ürününde ev yemeği lezzetini Easyfood yakalamıştır.
  • Modern teknolojinin desteği ile geleneksel Türk ev yemekleri lezzetleri, Easyfood teknolojisiyle sofralara gelmiştir.
  • Özenle seçilerek tarladan ambalaja uzanan hammadde konusundaki titizliğin de, bu başarıda büyük rolü bulunmaktadır. Easyfood, gıdaya teması uygun yüksek kalite polipropilenden imal edilmiş ve BPA içermeyen güvenli ambalajlar kullanmaktadır.
  • Easyfood’da, Üretim hattından tedarik zincirine ve son tüketiciye ulaşana kadar olan tüm aşamalarda uygulanan BRC Gıda Güvenliği Sistemi ile kaliteden ödün verilmediği belgelenmiştir. Ergonomik tasarlanan, elde yeme kolaylığı sunan bu ambalajlar, hem insan hem doğa dostudur.

Easy Food, az kalorili zeytinyağlılardan oluşan serisi Easy Fit’i söyleşide bizlere de ikram etti. Tüm zeytinyağlılar birbirinden leziz ve Türk damak tadına çok uygun. Çeşitleri saymak gerekirse: Barbunya Pilaki, Pırasa, Türlü, Portakallı Enginar, Enginarlı Mercimek, Bamya, Kereviz, Mercimekli Bulgur Pilavı, Bulgur Pilavı, Etli Bezelye, Etli Fasulye, Kıymalı Ispanak, Hindi Sac Kavurma, Hindili Bulgur Pilavı, Izgara Tavuk + Bulgur Pilavı, Erişteli Mercimek, Mezgit Buğulama ve Levrek Buğulama.

Marka ve ürünleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için buradan lütfen: http://www.easyfood.com.tr/

Share

Yorumlar

yorum var