Share

Sanırım kendim de girişimci bir anne olduğumdan, girişimci annelerin hikayelerini ayrı bir keyif ve heyecanla dinliyorum. Instagram hesabım sayesinde keşfettiğim Avusturyalı ünlü çocuk ayakkabı markası Superfit’i Türkiye’ye getiren Nadire Hanım ile markanın Türkiye pazarına girişine ilişkin görüştüm.

Superfit markasının sloganı “Çocuklar için sağlıklı, şık ve konforlu ayakkabılar”

Nadire Hanım kendi çocuklarını büyüttüğü dönemde Türkiye’ de çocuk ayakkabısı konusunda bir sıkıntı olduğunu hissediyor ve yurtdışı seyahatlerinde sık sık kendi çocuklarına ayakkabı alıp getiriyorlar. Superfit markası ile tanışmasına da yurtdışında kendi çocukları için yapmış olduğu bu alışverişler vesile oluyor. Marka ile ortaklık kurarak, Superfit markasını Türkiye’ye getiriyorlar. İlk olarak 2014 -2015 kışı için İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir ve Antalya’ da güçlü ve zengin bir koleksiyonla pazara giriyorlar.

Superfit markası için çocuk ayak sağlığı çok önemli, bu konuda sürekli çeşitli çalışmalar yapan marka iş ortaklarını ise düzenli olarak bilgilendirip eğitiyor.

Nadire Hanım “Öncelikle bilinmesi gereken çok önemli bir konu var; bunu yalnızca Avrupalı markamız değil, Amerikan Ayak Sağlığı Vakfı da özellikle vurguluyor, “Ortopedik Ayakkabı Yoktur”. Ama sağlıklı, konforlu iyi ayakkabı vardır. Ve biz Superfit olarak iyi ayakkabı üretip, satıyoruz.” diyor.

Çocuk ayak sağlığı açısından ilk 5-6 yılın çok önemli dönemler olduğunu özellikle vurgulayan Nadire Hanım “Yeni doğan bebeklerin  % 98 i sağlıklı ayaklarla doğuyor. Bu oran yetişkinlerde % 38 e düşüyor. Yanlış ayakkabı seçimlerimizle, özellikle çocuklukta, ayaklarımıza zarar veriyoruz. “ diyerek sözlerine devam ediyor.

Superfit ayakkabılar sağlıklı bir ayakkabının sahip olması gereken tüm özelliklerle donanmış ürünler. Bir çocuk ayakkabısının önü yuvarlak ve geniş olmalı ve parmak ucu ile ayakkabı burnu arasında 1 cm mesafe bulunmalıymış.

Çocukların en hareketli olduğu okul öncesi dönemde, ayaklar hala gelişimini tamamlamamış ve hassas olduğundan, en ufak bir zorlanmadan bile etkileniyorlar. Bu dönemlerde ön kısmı geniş, topuk ve bilek kısmı sıkı ve destekleyici ürünler tercih edilmeliymiş. Hareketli ayakları terletmeyecek, iç dış yumuşacık deriden Superfit ürünleri okul öncesi çocukları için ideal.

Superfit ayakkabılarda sağlıklı, rahat ve konforlu olmak birincil özellik olmakla birlikte, marka günün moda trendlerini de yakından takip ediyor.

Superfit’ i özel kılan bir diğer özelliği de WMS denilen, genişlik ölçü sistemi. Çocuk ayakkabılarında yalnızca ayağın uzunluğu ile ilgili ayak numarası değil, genişlik ölçüsü de kullanılıyor. Superfit ayakkabıları geniş-orta-dar diye üç ayrı genişlik kalıbıyla üretiliyor. Özellikle toplu ayaklı çocuklar için az rastlanan çok önemli bir konfordur.

“Gore-Tex Teknolojisi ile üretilen bot ve ayakkabılar” ile “ev ve yuva ayakkabıları” kategorisi oldukça ilgi görüyor. Yuva ayakkabılarında özel üretilmiş, havalandırma kanallı tabanlarla ayakların nemlenmesi engelleniyor.

Nadire Hanım Avrupa’nın dev bir markasını Türkiye’ ye getirmiş olmaktan dolayı çok mutlu. Anne ve çocuklar için bol seçenekle, sağlıklı ve konforlu ayakkabıları ulaşabilir fiyatlarla İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Eskişehir’ de satışa sunan markanın ürünlerini ben de oğlum için severek kullanıyorum.

Kız bebek-çocuk modellerine de ayrıca bayılıyorum. Belki bir gün onları da kullanmak nasip olur!

Siz de modellerini incelemek isterseniz markanın Instagram hesabı aşağıdadır.

https://www.instagram.com/superfitturkiye/?hl=tr

Sevgiler,

Lady Mom

 

 

 

 

 

Share

Yorumlar

yorum var