Share

Geçtiğimiz günlerde Happy Nest’in instagram hesabı @happynesttr’de “Ayşe  Tolga ile İyi Yaşamın Sırrı” konulu atölye çalışmasını görür görmez hemen Happy Nest’i arayıp kaydımı yaptırdım. Aysetolgaiyiyasam.com İyi Yaşam portalının kurucusu Ayşe Tolga uzun zamandır keyifle takip ediyordum, konu da son zamanlarda ilgimi çeken konular olan “Anne ve Çocuklarla Bütünsel ve İyi Yaşam” olunca bu etkinliği kaçırmak olmazdı.

Atölye, Happy Nest’in harika atmosferinde Ayşe Hanım’ın öncelikle  kendi hayatını anlatmasıyla başladı. Uzun soluklu oyunculuk kariyerinin yanı sıra kişisel gelişim, şifa ve doğal terapiler ile de yakından ilgilenen Ayşe Tolga, Türkiye’nin ilk aromaterapi markası “Aisha” nın da yaratıcısı.

Halihazırda kozmetoloji, wellness, doğal terapiler, bütünsel beslenme, anti-aging üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Enerjisi inanılmaz, kendisini dinlemeye başladığınızda kendinizi iyi hissetmeye başlıyorsunuz zaten.

Nefes almaktan, uyumaya, su içmeye, hareket etmeye ve beslenmeye dair “İyi Yaşam”a ait detaylar üzerine çok faydalı bilgiler aldık kendisinden. Nefes almanın önemini detaylıca anlattı. Derin ve kaliteli nefes almaya başladığınızda hayatınızda meydana gelecek değişiklikleri ve engellerin çok daha kolay üzerinden gelebileceğimizi söyledi. Hangi durumda nasıl nefes almanın önemini anlatırken çok kızgın, mutsuz, öfkeli vb. durumlarda olduğumuzda karar verme noktasına geldiğimizde  her zaman önce derin ve kaliteli nefes alıp öyle ilerlememiz gerektiğini belirtti. Burnumuzu temizleyerek güne başlamanın bizi nasıl iyi hissettireceğini ve hastalıklardan koruyacağını anlattı. Çocukları zihinsel olarak dengelemenin nefes ve meditasyondan geçtiğini ve çocuklarda sıklıkla görülen hiperaktivite  ve dikkat eksikliği gibi sorunların çocuğun enerjisiyle dünyanın enerjisinin uyumlanamama sorunundan kaynaklandığını paylaştı. Proaktif olamının öneminden ve sağlıklı nesiller yetiştirebilmek adına anneler olarak neler yapabileceklerimizden bahsetti. Katılımcıların çoğu konu hakkında fazlasıyla bilgi sahibi olan anneler olduğu için seminer bir sohbet havasında geçti, konu konuyu açtı ve ben birbirinden faydalı bilgiler edinmenin yanısıra  çok da güzel insanlarla tanışma fırsatı yakaladım.

Seminerin sonuna geldiğimizde ise Happy Nest’in yemyeşil bahçesinde tüm katılımcılarla fotoğraf çektirip ayrıldık.

Çok keyifli vakit geçirdiğim bu seminere ilişkin Ayşe Hanım’ın bizimle paylaştığı Sağlıklı Atıştırmalıklardan biri olan “Tarçınlı Elma Topları” nın tarifini ben de sizlerle paylaşmak isterim. En kısa zamanda oğluma yapmak için sabırsızlanıyorum.

5 çorba kaşığı tuzsuz lor

1 yeşil elma rendelenmiş

2 çorba kaşığı yoğurt

Tarçın

Hazırlanışı: Tarçın dışındaki tüm malzemeleri bir kasede karıştırın. Malzemeler yoğun bir hamur olacak. Hamurdan alıp, top haline getirin. Üzerine tarçın dökün. Beklemeden tüketin.

Afiyet olsun & Sevgiler,

Lady Mom

Aslı Can

Share

Yorumlar

yorum var